Loyal Friend » Dostlarımız Köpek Otelimizde Nasıl Vakit Geçiriyor ?

Dostlarımız Köpek Otelimizde Nasıl Vakit Geçiriyor ?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenli periyotlarla denetlenen köpek otelimiz, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinin Reşadiye beldesinde 6 dönümlük oldukça geniş bir arazide tesislenmiş olup, tümüyle dostlarımızın disipline edilmesi, konforu ve eğitimi dikkate alınarak tasarlanan alanlara sahiptir.

Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu'nda ağırladığımız misafirlerimiz.
Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu’nda ağırladığımız misafirlerimiz.

İlgi, Hijyen, Konfor ve Profesyonellik : Loyal Friend Köpek Oteli

Hayatımıza anlam ve neşe katan dostlarımızı bize emanet ettiğiniz ilk andan itibaren onlarla yakından ilgileniyor, beslenme-egzersiz-tuvalet ihtiyaçlarını disipline etmek adına profesyonel personelimiz ile dostlarımıza otel programı hazırlıyor, sosyal çevre ile kaynaşmalarına yardımcı olarak dostlarımızın gelişim sürecinin önünü açıyoruz.

Köpek otelimizde dostlarımıza özel odalarımız ile onları güvenilir ortamlarda ağırlıyoruz.

İlgi, hijyen, konfor ve profesyonellik kavramları üzerine inşa ettiğimiz otelimizde misafirimiz olan dostlarımızın sağlığıyla ilgili gelişebilecek ani durumlara vakit kaybetmeksizin müdahale edebilmek adına otelimizde 7/24 veteriner hekim bulunduruyor, dostlarımızı yeni oyun arkadaşlıkları için teşvik ediyor ve onları fiziksel özelliklerine göre gruplandırarak oyun esnasında olası problemlerin önüne geçiyor, dostlarımızın konfor ve hijyeninden ödün vermemek adına otelimizi düzenli olarak dezenfekte ediyor, onları özlediğiniz anlarda size fotoğraf ve videolarını göndererek özleminizi az da olsa gidermenize yardımcı oluyoruz.

Dostlarınızı Loyal Friend köpek oteline emanet edin, gözünüz arkada kalmasın.

Köpeklerde Sosyalleşme Neden Önemli ?

Dostlarımızı misafir ettiğimiz süreç boyunca sosyal çevre ve hemcinsleri ile birçok farklı kanal aracılığıyla etkileşime geçmelerine sağlayarak onların sosyalleşmelerine yardımcı oluyoruz. Bu noktada; profesyonel eğitmenlerimiz aracılığıyla yürüttüğümüz sosyalleşme sürecinin önemini kavrayabilmek adına dostlarımızın gelişimi ve eğitiminde sosyalleşmenin yerine ayrı bir parantez açmamız gerekiyor.

Dostlarınızı güvenilir ortamlarda uzman personelimiz ile ağırlıyor, onları mutlu etmenin gururunu aşıyoruz.
Dostlarınızı güvenilir ortamlarda uzman personelimiz ile ağırlıyor, onları mutlu etmenin gururunu aşıyoruz.

Köpeğimizin mensup olduğu ırka bağlı olarak sosyal çevre ile etkileşim süreci ya da uyumu değişkenlik gösterebilir. Örneğin; Golden Retriever dostlarımız sosyal çevreye oldukça temel eğitim süreçleri sonunda uyum sağlayabilirken, Rottweiler dostlarımızın sosyal yaşama tam anlamıyla entegre olabilmesi için eğitim süreçleri daha yoğun ve sistematik olmalıdır.

Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu'nda ağırladığımız dostlarımız.

Dostlarımızın yetişkinlik döneminde sosyal çevre ile uyumlu bir yaşam sürebilmesinde en önemli zaman dilimi gelişimlerinin 4 – 16 haftaları arasıdır.

İlk etapta çevresindeki yavrulardan ve annesinden etkilenerek davranışlarına şekil vermeye başlayan dostlarımız, ilerleyen haftalarda çevresini (varsa öncelikle oyuncaklarını) tanımaya başlar. Özellikle 5. haftadan sonra insan ile etkileşime girmesi gereken dostlarımız için bu adım oldukça önemlidir.

Köpek otelimizde ağırladığımız dostlarımıza sahiplerinin yokluğunu hissettirmemeye çalışıyoruz.

Sosyalleşme sürecinde farklı mekan ve sesler iki önemli detaydır ve dostlarımızın farklı zeminleri ve mekanları zamanla tanımasını sağlayarak onlara özgüven aşılayabilir, daha sonrasında almalarını planladığımız itaat ya da koruma eğitimlerine zemin hazırlayabiliriz.

Dolayısıyla sosyalleşme sürecine genel bir perspektiften baktığımızda; dostlarımızın fizyolojik ve psikolojik gelişimi için önemli ve göz ardı edilmemesi gereken bir süreç olduğunu net bir şekilde ifade etmemiz mümkündür.

Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu'nun rengarenk bahçesi.
Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu’nun rengarenk bahçesi.

Sosyal yaşam içerisinde farklı sesler, canlılar, nesneler ya da mekanlar ile karşılacak olan dostumuzun yaşadığı gerilimi kaldırabilmesi adına profesyonel eğitmenlerin gözetiminde ve gerek sosyal çevre gerekse de hemcinsleri ile bolca pratik yapabileceği bir eğitim sürecinden geçmesi, en doğru yaklaşım olacaktır.

Loyal Friend Sosyalleşme Sürecine Nasıl Yardımcı Oluyor ?

Köpek otelimizde misafir oldukları süre boyunca her gün dostlarımızı düzenli olarak 4 kez eğitim, egzersiz ve oyun alanımıza çıkartıyor, hemcinsleri ile vakit geçirmelerini sağlıyor, farklı oyunlar ile fiziksel becerilerinin gelişimini tetikliyor ve egzersiz-beslenme-tuvalet ihtiyacı ekseninde getirdiğimiz sistematik akış ile disipline olmalarına yardımcı oluyoruz.