Loyal Friend » Köpek Kreşi

Loyal Friend bünyesinde sunduğumuz hizmetlerden biri olan köpek kreşi ile yoğun yaşam temponuz içerisinde minik dostlarımıza ayıramadığınız zamanı telafi ediyor, dostlarımızın evde yalnız kalması dolayısıyla gelişebilecek problemlerin önüne geçiyoruz.

Köpek Kreşi

Gerek yavru gerekse de yetişkin köpek dostlarımız için hiç şüphesiz ev ortamında uzun süreler boyunca yalnız kalması kısa süreli ya da uzun süreli etkilere sahip birtakım problemlere yol açabilir.

Köpeklerde iştahsızlık, ateş ve halsizlik, çoğu zaman kusma ve ishalin bir belirtisidir.

Firmamız bünyesinde, uzun yılların getirdiği tecrübe ile alanında uzmanlaşan eğitmenlerimiz aracılığıyla sunduğumuz köpek kreşi boyunca dostlarımızın eğlencesi, gelişimi ve sosyal yaşama adaptasyonu kavramlarını göz önünde bulunduruyor, dostumuzun yapısını dikkate alarak hazırladığımız programlar ile onlar için yeni bir aile oluyoruz.

Bu noktada, dostlarımızın yalnız kalmasının doğurabileceği sonuçlardan kısaca bahsetmek, doğru program ve eğitmen aracılığıyla sunulan köpek kreşi hizmetinin faydalarının net bir şekilde görülmesi açısından önemlidir.

Köpeğin neden dışkı yiyor ? sorusunun yanıtı ve çok daha fazlası Loyal Friend'de.

Köpek kreşi hizmeti ile ortadan kaldırılması muhtemel problemleri temel olarak üçe ayırmak ve şu şekilde detaylandırmak mümkündür;

  • Yaşantımızın neşesi köpekler hiç şüphesiz sosyal varlıklardır ve sosyal varlıkların yaşamında en önemli faaliyetlerden biri de iletişim ve topluma karışmaktır. Sizin yokluğunuzda yalnız kalacak olan köpekleriniz, asosyal hayatın baskısı ile içine kapanabilir, bu durum da beslenme bozuklukları ve beslenmedeki bozulmalar ile birlikte ortaya çıkan bağışıklık sistemi zayıflamasına yol açabilir.

Beagle köpek ırkının egzersizleri ve oyunu ile düzenli olarak ilgilenilmesi gerekir.

İşleyişten de görüleceği üzere bağışıklık sisteminin ve beslenmenin uzun süre normalin dışında devam etmesi, köpeğinizin hastalanması yol açar. Elbette bu durum her zaman fiziksel etkiler de doğurmayabilir. Yalnızlık, her sosyal varlıkta olduğu gibi köpekte de psikolojik bir travma durumu ortaya çıkartacak, bu durum da doğrudan dostunuz ve sizin aranızdaki bağı etkileyecektir.

  • Uzun süre boyunca hareket etmeyen, enerjisini atmayan ve gelişimine uygun olarak fizyolojisini kullanamayan köpeklerde, gelişim süreci durağanlaşacaktır. Bu durum en çok yavru köpekleri etkiler çünkü; yavru köpekler, gelişim sürecinde oldukça hassas olunması ve dikkatli davranılması gereken bir yapıya sahiptir.

Köpeklerde fazla yemek zaman zaman kusmaya neden olabilir.

Nitekim uzmanların köpek besleyen bireylere, ‘Dostlarına düzenli egzersiz ortamı ve çevre gezileri yaratmalısınız.‘ tavsiyesi de dikkate alınırsa; köpek kreşi kapsamında geniş oyun ve egzersiz alanlarında, uzman eğitmenlerimiz ile hareket imkanı bulacak olan dostlarımızın yararına olan bu durumun etkilerini daha açık görmek mümkün olacaktır.

  • Ev ortamında yalnız bırakılan köpeklerin evdeki nesneler ile temasının kontrolü mümkün olmadığından dolayı dostumuzun kendine zarar  vermesi ihtimali de artar.

Köpeklerde ateş ve halsizlik birlikte görüldüğü takdirde

Buna ek olarak; düzenli olarak besleme ve tuvalet ihtiyacının giderilmesi gereken köpeklerde bu durumun sistematiğini kaybetmesi, itaat noktasında olumsuz bir etki yapacak, bu olumsuz etki de sizin yaşantınızı doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyecektir.

Köpek kreşi ile dostlarımızın fiziksel ve zihinsel gelişiminin desteklenmesi yanında hemcinsleri ile vakit geçirmeleri ve sosyal hayata bütünüyle adapte olmaları sağlanacaktır. Köpeklerle iletişim noktasında teknik tüm becerilere sahip olan, sevecen, sabırlı ve dostlarımıza güven veren bir yapıya sahip olan uzmanlarımızın programladığı köpek kreşi süreci ile dostlarımızı sosyal yaşama hazırlıyor, sizin yokluğunuzu hissettirmiyor ve özgür alanlar yaratarak kendilerini yeniden keşfetmelerini sağlıyoruz.

Köpek Kreşi İstanbul Anadolu Yakası

Köpeğinizin sosyal becerilerinin yavruluk döneminden itibaren gelişmesinin temel sonucu hiç şüphesiz dostumuzun insan hayatı içerisinde sorunsuz zaman geçirebilmesidir. Bu açıdan bakıldığında; köpeklerde sosyallik kavramının ne denli geniş kapsama sahip olduğunu görmek mümkündür.

Dolayısıyla bu noktada değinilmesi gereken temel kısım; dostlarınızın hemcinsleri, insanlar, doğa ve yabancı olduğu nesneler ile bütünleşebileceği profesyonel ortamlar yani köpek kreşi hizmetidir. Elbette firmamız bünyesinde sunulan köpek kreşi hizmetinin bir diğer boyutu da, sizin yokluğunuzda dostlarımızın gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve mümkün ölçüde yokluğunuzu aratmamaktır.

Tam bu aşamada; İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde, minik dostlarımızın güvenli ortamlarda konaklaması ve gelişimini devam ettirebilmesi adına tasarlanan tesisimiz ile başta İstanbul Anadolu Yakası köpek kreşi olmak üzere, köpeklere dair ihtiyaç duyulan tüm alanlarda akla ilk gelen firma olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığımızın altını çizmek gerekir.

Köpek kreşi İstanbul Anadolu Yakası hizmeti için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Yavrularda, anneden kopma süreciyle başlayan ve çoğunlukla 6 aylık döneme kadar devam eden sosyalleşme egzersizleri ile gelecekte ortaya çıkması muhtemel birçok problem ortadan kalkarken, sosyal yaşama entegre olamayarak büyüyen yavrularda bu durum tam tersi şekilde seyreder.

Burada sosyalleşme kavramının yalnızca insanları kapsamadığı, nesneler ile olan ilişkilerde de bu kavramın dikkate alınabileceğini belirtmek gerekir. Uzmanların önemli bir kısmının da dikkat çektiği gibi; köpeğiniz ile aranızdaki ilişki ve sosyalleşme kavramları çoğu zaman doğru orantılı şekilde çalışır.

Özellikle yavruluk döneminde gerek çevresi gerekse de hemcinsleri ile ilişki içerisinde olamayan köpeklerin, yetişkinlik dönemlerinde eğitilmesinin zor olduğu da belirtilmelidir. Elbette köpeğin bir anda sosyal yaşam içerisinde uzaklaştırılması da en az hiç sosyalleşmemek kadar zararlı olup dostunuzun hırçınlaşmasına ve sizden uzaklaşmasına yol açabilir.

İşletmemizde sunduğumuz köpek kreşi hizmeti kapsamda; sizlerin dostunuzla vakit geçiremediğiniz zamanlarda, yokluğunuzu mümkün ölçüde aratmayacak şekilde düzenlediğimiz egzersiz programları ile tüm bu potansiyel olumsuzlukları ortadan kaldırıyor, işletme felsefesi olarak temel aldığımız sabır, sevgi ve ilgi kavramları ile dostlarınızın sosyal hayat içerisinde aktif rol almasına yardımcı oluyoruz.

Köpek Oteli ile Köpek Kreşi Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Her ne kadar aynı iki çalışma alanını ifade ediyor gibi görünse de köpek oteli ya da pansiyonu ve köpek kreşi hizmetlerini ayıran önemli bir nokta vardır ve bu nokta; Köpek kreşinin gün aşırı bir konaklama ifade etmesine karşın köpek otelinin iki ya da daha fazla günlük konaklamalar içerisinde değerlendirilmesidir.‘ şeklinde açıklanabilir.

Köpek otelinde kreşten farklı olarak dostlarımız geceleri de bizim konuğumuzdur ve bu durum beslenme ya da tuvalet ihtiyacı noktasında çok daha büyük bir sorumluluk ve hassasiyeti işaret eder.

Her iki konaklama türünde de olası sağlık problemlerine ilk anda müdahale edebilmek adına merkezimizde 7/24 veteriner hekim bulundurduğumuzun altını bu noktada kalın çizgilerle çizmemiz gerekir.

Otelimizde ağırladığımız misafirlerimizi günlük ya da daha uzun süreli konaklamalar şeklinde kategorize etmiyor, her bir misafirimize uzman ve profesyonel eğitmenlerimiz aracılığıyla keyifli, kaliteli ve faydalı (beslenme ve tuvalet ihtiyacının disipline edilmesi gibi) vakit sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Köpeklerimi neden Loyal Friend’e Emanet Etmeliyim ?

Köpek dostlarımız hiç şüphesiz yaşamımızda derin bir yer tutar ve zamanla ailemizden biri haline gelir. Loyal Friend köpek kreşinde ailenizin bir üyesi haline gelen dostlarımızı ağırlarken;

  • Onlara sevgiyle yaklaşıyor.
  • Profesyonel eğitmenlerimiz aracılığıyla beklenti ve ihtiyaçlarını anında karşılıyor.
  • Sizden uzak kaldığı anlarda ihtiyacı olan ilgiyi elimizden geldiğinde kapatıyor.
  • Hemcinsleriyle ve dış dünyayla sosyalleşmesine yardımcı oluyoruz.

Köpeklerde beslenme ve sosyalleşme süreçlerinde uzman bakışların bilgi ve becerileriyle şekillendirdiğimiz köpek kreşimize dostlarınızı gözünün bir an dahi arkada kalmadan emanet edebilirsiniz.

Olası Sağlık Problemlerine Anlık Olarak Müdahale Edebiliyor Musunuz ?

Dostlarımızı kreşimizde bulundukları her an gözetim altında tutuyor ve veteriner hekimimiz yardımıyla olası sağlık problemlerine anlık olarak müdahale edebiliyoruz.

Köpek kreşinde köpeğim nasıl vakit geçirecek ?

Dostumuz köpek kreşinde ona özel hazırladığımız alanlarda eğitmenlerimizle ve hemcinsleriyle de oyun oynayarak ya da egzersiz yaparak geçirecektir.

Burada özellikle hemcinsleriyle vakit geçirmesinin; dostumuzun sosyalleşmesi üzerinde hayli önemli olduğunu ifade etmemiz gerekir.

Tümüyle eğitmenlerimizin gözetiminde gerçekleşen bu sosyalleşme egzersizleri esnasında çıkabilecek olası problemleri önlemek adına tüm dikkatimizi dostlarımıza veriyor, davranışlarını hassasiyetle takip ediyoruz.