Loyal Friend » Loyal Friend Covid-19 Salgınında da Yanınızda !

Loyal Friend Covid-19 Salgınında da Yanınızda !

İlk adımda her ne kadar dünyanın belirli bir bölgesini etkiliyor gibi gözükse de çok kısa sayılabilecek bir süre içerisinde ülkemizdeki yaşamı da etkilemeye başladı ve hiç şüphesiz her birimiz alışık olmadığımız durumlarla karşılaştık.

Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu'nda ağırladığımız misafirlerimiz.
Loyal Friend Köpek Oteli ve Pansiyonu’nda ağırladığımız misafirlerimiz.

Acil ihtiyaçlarımız dışında sosyal yaşama karışmadığımız bugünlerin, en az bizleri zorladığı kadar köpek dostlarımızın da yaşamlarını zorlaştırdığının altını çizmemiz gerekir. Dolayısıyla Covid-19 salgın tehditinin devam ettiği dönemde köpeklerimizin fizyolojik ve psikolojik sağlıklarını koruyabilmek adına profesyonel yardım almaktan kaçınmamamız gerekir.

Covid – 19 Köpeklerden Bulaşır Mı ?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkililerinin açıklamalarına dayanarak Covid-19’un köpekler ya da yaşamımızı renklendiren diğer evcil hayvanlar aracılığıyla herhangi bir insanı enfekte ettiği noktasında bir vaka bulunmadığını söyleyebiliriz. (Dünya Sağlık Örgütü’nün salgınla ilgili hazırladığı rehber için; https://www.who.int/news-room/q-a-detail/q-a-coronaviruses)

Bu Süreçte Köpeğim Nasıl Sosyalleşecek ?

Köpeklerimizin sosyalleşmesinde yani yaşantımıza daha rahat adapta olmasında en önemli zaman dilimi 4 – 16 hafta arasındadır. Dolayısıyla eğer yavru bir köpeğe sahipsek sosyalleşme çok daha önemli bir detay haline gelir.

Dostlarınızı güvenilir ortamlarda uzman personelimiz ile ağırlıyor, onları mutlu etmenin gururunu aşıyoruz.
Dostlarınızı güvenilir ortamlarda uzman personelimiz ile ağırlıyor, onları mutlu etmenin gururunu aşıyoruz.

Covid-19 dolayısıyla evlerimizde kalmaya mecbur olduğumuz bu dönemde; köpeğinizin farklı çevre, sesler ve nesnelerle tanışmasını, hemcinsleriyle vakit geçirirken aynı zamanda egzersiz, beslenme ve tuvalet ihtiyacı süreçlerinin de disipline edilmesini sağlamak noktasında sizlere profesyonel, sevgi dolu ve güvenilir bir çözüm sunuyoruz.

Köpek otelimizde ağırladığımız dostlarımıza sahiplerinin yokluğunu hissettirmemeye çalışıyoruz.
Köpek otelimizde ağırladığımız dostlarımıza sahiplerinin yokluğunu hissettirmemeye çalışıyoruz.

Profesyonel eğitmenler, dostlarımızın konforu ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanan özel konaklama alanları ve onların yaşamına hareket katarak enerjilerini atmalarını sağlayacak sosyalleşme, egzersiz programlarımız ile köpek otelimiz bu zor süreçte hizmetinizde.

Köpek Oteliniz Düzenli Olarak Dezenfekte Ediyor ve Denetleniyor Mu ?

TC.GIDA TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI tarafından düzenli periyotlarla denetlenen ve ruhsat verilen köpek otelimiz; alanında uzman temizlik firmaları tarafından dezenfekte edilmekte ve yapılan bu dezenfekte işlemi kalite standart politikaları ile belgelenmektedir.

Otelinizde Veteriner Bulunuyor Mu ?

Dostlarımızı misafir ettiğimiz süre boyunca karşı karşıya kalabileceğimiz olası sağlık problemlerine mümkün olan en hızlı reaksiyonu vermek amacıyla köpek otelimide 7/24 veteriner hekim bulunduruyoruz.